Trampolina – Co to jest?

8 grudnia, 2015  By ByWygrali 
0


Orioński Projekt Resocjalizacyjny TRAMPOLINA – to projekt realizowany przez Zgromadzenie Zakonne Księży Orionistów w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów oraz duszpasterstwie dziecięcym i młodzieżowym – w placówkach prowadzonych przez Księży Orionistów.

Ma on za cel:

  • zapobieganie wykluczeniu społecznemu z elementami pracy resocjalizacyjnej
    – bieżąca działalność Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Księży Orionistów i jego Filii Centrum Edukacyjnego TRAMPOLINA I zapobiegająca dalszej demoralizacji i wykluczeniu społecznemu swoich wychowanków,
    – poprzez działalność Świetlic Środowiskowych, Klubów Młodzieżowych i Dziecięcych przy parafiach i dziełach prowadzonych przez Księży Orionistów w Polsce. Stowarzyszenie TRAMPOLINA dla Polski,
  • resocjalizację – etap realizowany w MOW przy ul. Barskiej,
  • usamodzielnienie – etap realizowany w CET i MT.

Projekt TRAMPOLINA zawiera główne wytyczne realizowane przez Zgromadzenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym oraz już zdemoralizowaną. Jak wiemy z doświadczenia, problem demoralizacji i wykluczenia społecznego młodzieży, w Polsce jest coraz większym problemem. Borykamy się z nim i my prowadząc od 25 lat Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, spotykamy go wszędzie gdzie pracujemy z młodzieżą. Dlatego TRAMPOLINA – jako próba odpowiedzi na wyzwania dzisiejszych czasów i sposób na towarzyszenie młodemu człowiekowi na drodze jego dorastania.

„Życie cienką linią jest”  – piosenka napisana i wykonana przez Konrada – jednego z naszych byłych wychowanków. Dziś mieszka i pracuje w Irlandii. Lada moment urodzi mu się dziecko. Powodzenia! (do refrenu dograła się jedna z naszych wychowawczyń P. Basia)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


More Story